CCD Hunedoara
Casa Corpului Didactic Hunedoara
Despre noi Cursuri Ştiri Biblioteca CDI CRED RED PROF Legături utile Forum Publicații Contact
Noutăţi cu privire la cursurile organizate de CCD Hunedoara Noutăţi cursuri Invitaţii la simpozioane, concursuri etc. Ştiri externe Ştiri diverse Miscellanea Biblioteci şcolare şi CDI Ştiri CDI Comunicate de presă Comunicate de presă
Sunteți aici: Prima paginăȘtiri
Programe de formare continuă

Oferta curentă (descărcare)

Noutăți cursuri (știri)

Înscrieri online (formular de înscriere)

Formarea personalului din învățământul preuniversitar

Știri importante

Apel selecție PROF IV
04.05.2023, 602 vizualizări, 0 voturi

Apel selecție PROF IV

Apel de selecție CREDactout.
25.04.2023, 216 vizualizări, 0 voturi

ÃŽnscriere Curs

Înscriere curs „Abilitare curriculară pentru educația timpurie”
21.03.2023, 786 vizualizări, 0 voturi

Casa Corpului Didactic Hunedoara organizează cursul acreditat de către M.E. „Abilitare curriculară pentru educație timpurie”.

Selecție formatori în domeniul mentoratului de carieră didactică
15.03.2023, 674 vizualizări, 0 voturi

Completarea Corpului național de formatori în domeniul mentoratului de carieră didactică din învățământul preuniversitar

Activități de formare 14 – 19 decembrie 2020
14.12.2020, 607 vizualizări, 0 voturi

În săptămâna 14 – 19 decembrie, la CCD Hunedoara sunt în curs de desfășurare 5 cursuri și sunt în organizare 3 cursuri și revist


În săptămâna 14 – 19 decembrie, la Casa Corpului Didactic Hunedoara sunt în curs de desfășurare următoarele activități de formare, realizate online:

- „Dezvoltarea competențelor pentru programul A DOUA ȘANSĂ” – program formare desfășurat în cadrul proiectului POCU „Hai la școală! O șansă pentru viitor” (56 cadre didactice de la unitățile școlare din Vulcan, Lupeni, Călan)

- Curs postuniversitar MODUL PSIHOPEDAGOGIC NIVEL I ȘI NIVEL II, în colaborare cu Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca

- Curs postuniversitar PROFESOR DE SPRIJIN PENTRU PERSOANELE CU NEVOI SPECIALE, în colaborare cu Universitatea „Dimitrie Cantemir” din Târgu Mureș (43 cadre didactice)

- Noțiuni de bază în utilizarea aplicațiilor Google și a platformelor educaționale - curs adresat cu precădere personalului didactic

- Planificarea activității didactice cu ajutorul pachetul G Suite for Education - curs adresat cu precădere personalului didactic


Sunt în organizare următoarele:
- cursuri
Implementarea măsurilor de protecție și a normelor legislative privind prevenirea îmbolnăvirii cu corona virusul SARS-COV-2.
În cadrul acestui curs se vor prezenta cele mai proaspete şi utile informaţii pe zona educaţională, în acest context dificil.

Elaborarea și implementarea proiectelor la CDI/Bibliotecă

Demers educațional eficient pentru elevii din zonele defavorizate

- revista
În urma desfășurării cursurilor de Abilitări curriculare se va realiza revista cu titlul „Abilitări curriculare online 2020 - 2021”(Ediția I)


Coordonatori programe:
prof. metodist Elena Bordea
prof. metodist Raluca Silvia Iacobescu
prof. metodist Laura Maria Miclea
prof. metodist Camelia Sava
prof. metodist Sanda Voronianu

DIRECTOR,
prof. Adriana ALMĂȘAN


Nu puteți vota această știre Doar utilizatorii autentificați pot vota știri.


Toate drepturile rezervate
©
2013-2023 C.C.D. Hunedoara
Viz05b: Eroare la interogare viz_ani.In aggregated query without GROUP BY, expression #1 of SELECT list contains nonaggregated column 'ccdhune1_1.viz_ani.kod_ani'; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by